Koka materiālu ceļvedis: 3 galvenie koku veidi, ko izmanto mēbeļu izgatavošanā
Šajā koka mēbeļu ceļvedī, mēs runāsim par trim galvenajiem koku veidiem mēbeļu izgatavošanā. Tie ir skujkoki, cietkoksne un inženierijas koks. Izprotot katra veida īpašības, jūs varat pieņemt pārdomātus lēmumus, izvēloties mēbeles.
Āra mēbelēm ir jāiztur dažādi laikapstākļi, tāpēc ir ļoti svarīgi izvēlēties pareizo materiālu. Mēs arī apskatīsim impregnēšanas tehniku, kas padara koksni izturīgāku. Uzzināsim vairāk par labākajiem koka veidiem jūsu mēbelēm.
Pārziniet 3 galvenos koku veidus: skujkoku, cietkoku un inženierijas koku
Skujkoks, cietkoksne un inženierijas koks ir trīs galvenie koksnes veidi mēbelēm. Šajā koka mēbeļu ceļvedī mēs vēlamies noskaidrot izplatītākos mītus un izpētīt šo koka veidu īpašības, stiprās puses vai populāros izmantošanas veidus.
Kas ir skujkoku koksne?
Nosaukuma loģika aiz "skujkoks" ir mazāk saistīta ar koka konsistenci un vairāk ar to, no kāda koka tā nāk. Skujkoksne tiek iegūta no mūžzaļiem skuju kokiem, piemēram, priedes, ciedra un egles. Šāda veida koksnes struktūrai ir vienmērīgs blīvums, kas padara to "mīkstu" apstrādes laikā, un tā tas iegūst savu nosaukumu. Skujkoku mēbeles bieži vien ir draudzīgākas budžetam, piešķirot lauku šarmu ar savu neapstrādāto tekstūru un faktūru. To izmanto arī būvkonstrukcijām, terasēm un āra mēbelēm, jo pēc apstrādes tas var izturēt dažādus laikapstākļus. Šim koksnes veidam ir arī lieliska noturība pret puvi un kukaiņiem
Skujkoku mēbelēm ir dažas lieliskas priekšrocības. Tās ir pieejamākas salīdzinājumā ar cietkoksni, padarot to par lielisku iespēju pircējiem, kas vērtē budžetu. Turklāt skujkoku mēbelēm ir mazāks svars, tāpēc tās ir vieglāk pārvietot.
Vēl viens izplatīts skujkoku mēbeļu pielietojums ir āra apstākļos. Skujkoka dabiskā izturība pret laikapstākļiem, kad to apstrādā un kopj, padara to piemērotu āra apstākļiem. Regulāra apkope, piemēram, krāsošana, lakošana un aizsargpārklājumu uzklāšana, uzlabo tā izturību un kalpošanas ilgumu.
Cietkoksni iegūst no kokiem ar lapām un sēklām, piemēram, ozola, kļavas, sarkankoka un valrieksta. Atšķirībā no skujkokiem, kas nāk no mūžzaļiem kokiem, cietkoksne ir izturīgāka. Tas ir tāpēc, ka tie aug lēnāk un tiem ir kompaktāka struktūra, tāpēc koksne ir blīvāka. Bambusam (kas ir kokam līdzīgs augs) un palmām ir tādas pašas īpašības kā cietkokam. Dažreiz tos var atrast zem inženierijas koka etiķetes.
Cietkoksnes mēbeles piedāvā plašu krāsu klāstu, interesantu tekstūru un dabisku spēju izturēt nolietojumu. Tā kvalitāte padara to par ilgi kalpojošu ieguldījumu, jo cietkoksnes mēbeles var nodot paaudžu paaudzēs.
Kas ir inženierijas koks?
Inženierijas koks, kas pazīstams arī kā kompozītmateriāls vai mākslīgais koks, ir daudzpusīgs materiāls, ko izmanto mēbeļu izstrādē. Atšķirībā no masīvkoka, kas nāk no kokiem, inženierijas koksne tiek radīta, apvienojot koka finiera vai šķiedru slāņus ar līmēm un sveķiem. Visizplatītākie inženierijas koksnes veidi ir saplāksnis, vidēja blīvuma šķiedru plātne (MDF) un kompozītmateriālu plātne.
Viena no galvenajām inženierijas koka mēbeļu priekšrocībām ir lielāka izturība. Ražošanas process nodrošina labāku stabilitāti un izturību pret deformāciju, saraušanos vai izplešanos temperatūras un mitruma izmaiņu dēļ. Tas padara inženierijas koka mēbeles izturīgas dažādās vidēs.
Inženierijas koks piedāvā arī lielāku daudzveidību salīdzinājumā ar dabisko koksni. Tas ir pieejams dažādās apdarēs, tostarp ar finieri, kas izskatās kā populāras cietkoksnes sugas, sniedzot plašākas dizaina iespējas. Inženierijas koksnes izmantošana ir ilgtspējīgāka, jo to var izgatavot no pārstrādātām koksnes šķiedrām vai ātri augošām koku sugām.
Inženierijas koka mēbeles ir izturīgas un ilgi kalpojošas. Lai palielinātu to kalpošanas laiku, ir daži kopšanas noteikumi, kurus varat ievērot:
Izvairieties no šķidruma izšļakstīšanās. Nekavējoties notīriet izlijušās vielas ar sausu drānu vai papīra dvieli.
Izmantojiet maigus tīrīšanas līdzekļus, piemēram, tīrīšanas līdzekļus, kas īpaši izgatavoti koka virsmām. Izvairieties no stiprām ķimikālijām, kas var sabojāt apdari.
Sargājiet to no tiešiem saules stariem, augsta mitruma un ekstremālām temperatūrām.
Lai saņemtu konkrētākus padomus par kopšanu, vienmēr skatiet ražotāja norādījumus.
Kāpēc koksne dažreiz ir mitra vai zaļgana, kad to piegādā?
Vai esat kādreiz aizdomājies, kāpēc jūsu koka āra mēbeles dažreiz izskatās mitras vai zaļganas, kad tās tiek piegādātas? Atbilde slēpjas procesā, ko sauc par koksnes impregnēšanu.
Koksnes impregnēšana ir metode, kas nozīmē koksnes apstrādi ar ķimikālijām, lai tā kalpotu ilgāk. Koksne tiek ievietota konteinerā, un zem spiediena tiek pielietota ķīmisko konservantu kombinācija. Šis spiediens ļauj ķimikālijām nokļūt dziļi koksnes šķiedrās, nodrošinot tām ilgstošu aizsardzību. Koksnes impregnēšana padara koksni izturīgāku, stiprāku un noturīgāku pret kaitēkļiem vai trūdēšanu.
Konservanta veids, kas tiek izmantots impregnēšanai, ietekmē koka mēbeļu krāsu. Daži konservanti, piemēram, tie, kuru pamatā ir varš, var piešķirt kokam zilu vai zaļu izskatu. Ķīmiskā reakcija starp konservantu un koksnes šķiedrām izraisa šo krāsojumu. Kad koksne izžūst vai ir pakļauta saules stariem, zaļā nokrāsa izzūd.
Koksnes impregnēšana ievērojami samazina puves, sēnīšu augšanas un kukaiņu bojājumu risku. Impregnēta koksne iztur mitrumu, temperatūras izmaiņas un citus vides faktorus, kas laika gaitā rada bojājumus. Tas padara to ideāli piemērotu āra mēbelēm, terasēm un citiem pielietojumiem, kur laikapstākļu iedarbība rada bažas.
Kādas ir impregnēta koka mēbeļu priekšrocības?
Ilgtermiņa ieguldījumi: salīdzinot ar neapstrādātu koksni, tai ir ilgāks kalpošanas laiks. Tas padara to par ekonomiskāku izvēli laika gaitā.
Izturība: impregnēšana saglabā koka sākotnējo skaistumu, aizsargājot to pret deformāciju, plaisāšanu un šķelšanos.
Maz kopšanas: impregnētai koksnei ir nepieciešama neliela apkope, jo tā jau ir aizsargāta pret kopējiem riskiem, piemēram, trūdēšanu un kukaiņu invāziju.
Nākamreiz, kad iegādāsieties koka āra mēbeles, kas ir mitras vai izskatās zaļganas, jūs zināsiet, ka tas ir normāli impregnētai koksnei. Vienkārši noslaukiet zaļganos plankumus ar sausu drānu un ļaujiet tiem nožūt – tie drīz izzudīs. Koka impregnēšana saglabā jūsu āra mēbeles formā un skaistas turpmākos gadus.
Antes de comenzar a buscar un nuevo sofá, es importante pensar en sus deseos y necesidades. ¡En esta guía de compra, le diremos todo lo que debe tener en cuenta al elegir el sofá perfecto para su interior!
Kufete ir ērts papildinājums jūsu viesistabai, guļamistabai vai mājas birojam. Šajā pirkšanas rokasgrāmatā mēs apskatīsim visas lietas, kas jums jāņem vērā, lai atrastu pareizo atpūtas dīvānu.
Vai meklējat ēdamistabu, lai pabeigtu savu ēdamistabu? Ir jāņem vērā daudzas lietas, piemēram, materiāls, stils un krāsa. Apsēdieties un atpūtieties! Mēs palīdzēsim jums izvēlēties perfektu ēdamgaldu.
Ir vairākas iespējas, no kurām izvēlēties, meklējot praktisku mēbeli savai ēdamistabas zonai, virtuvei vai gaitenī. Mūsu pirkšanas rokasgrāmata par bufetes izvēli ir šeit, lai palīdzētu.
Pieņemot sīkdatnes, jūs piekrītat, ka vidaXL izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu tīmekļa vietnes pieredzi, piemēram, rādot atbilstošus produktus un ieteikumus. vidaXL ir arī vairāki partneri, kas prasa datu nosūtīšanu, lai apstiprinātu pārdošanu vai nodrošinātu mērķtiecīgas reklāmas. Sīkākai informācijai skatiet mūsu privātuma un sīkdatņu paziņojumu.