Kā izvēlēties pareizo baseina filtru
Baseina filtra loma vairāk līdzinās nieres lomai jūsu ķermenī. Kamēr citi produkti, piemēram, baseina tīrīšanas līdzekļi un ķīmiskās vielas, iznīcina baktērijas un citus piesārņotājus, filtrs tos notver, atstājot baseinu tīru. Bez filtra jūsu baseins piepildīsies ar gružiem un kļūs duļķains, galu galā padarot peldēšanu mazāk jautru.
Bet kuru baseina filtru izvēlēties? Jums var būt kārdinājums iegādāties lētāko filtru, kas ir saprotams, bet mērķis ir iegādāties filtru, kuru ir viegli tīrīt, kas notver piesārņotājus un kalpo ilgāk. Ja meklējat labāko peldbaseina filtru un nezināt, ar ko sākt, mēs jums palīdzēsim. Šis raksts palīdzēs jums šajā procesā, izvēloties labāko filtru jūsu peldbaseinam.
No kādiem baseina filtriem varat izvēlēties?
Pareizā baseina vai SPA filtra meklēšana sākas ar izpratni par dažādiem tirgū pieejamiem veidiem. Lielākajā daļā gadījumu baseina filtra izvēle ir atkarīga galvenokārt no jums. Jūsu baseinam derēs jebkāda veida filtrs. Tālāk mēs apskatīsim dažādus baseinu filtrus, no kuriem jūs varat izvēlēties.
Smilšu filtri
Smilšu baseina filtri ir visizplatītākais baseina filtra veids. Tie ir budžetam draudzīgi, viegli tīrāmi un lieliski piemēroti lieliem baseiniem, jo tie tik viegli nenosprostojas. Smilšu baseina filtrus var uzstādīt zemē vai virs zemes. Kā liecina nosaukums, šie baseina filtri izmanto smiltis, lai atbrīvotu baseina ūdeni no netīrumiem un gružiem. Ūdens tiek iesūkts caur skimeriem un izspiests caur smilšu filtru, kur tiek satvertas daļiņas.
Katram smilšu graudam ir raupjas malas, kas savāc gružus un piesārņotājus. Filtra apakšā esošā izeja ļauj tīram ūdenim ieplūst atpakaļ peldbaseinā. Tā kā filtrā turpina plūst vairāk ūdens, smilšu raupjā tekstūra izsīkst, un galu galā tās vairs nespēj notvert daļiņas. Parasti tas notiek pēc 18 – 24 mēnešiem. Šajā brīdī jums būs jānomaina smiltis.
Kārtridžu filtri
Kārtridža baseina filtri ir ideāli piemēroti maziem baseiniem. Tie maksā dārgāk nekā baseina smilšu filtri, bet tie var notvert divreiz vairāk netīrumu. Kārtridža filtri ir izgatavoti no plastmasas cilindra, ko ieskauj rievots, tīklveida materiāls. Ūdens no peldbaseina plūst caur filtru, kur tiek notverti netīrumi un gruži. Pēc tam tīrais ūdens ieplūst atpakaļ baseinā. Kārtridža filtrs pēc kāda laika būs jāiztīra.
Lai iztīrītu filtru, izņemiet kasetni no tvertnes, noskalojiet to un ievietojiet atpakaļ tvertnē. Kārtridžu filtri maksā dārgāk, bet tos ir viegli uzturēt, tie taupa ūdeni, ir energoefektīvāki un tos var mainīt pēc 5 – 10 gadiem. Viena lieta, kas jāpatur prātā ir tā, ka peldbaseina sūknim un filtram jādarbojas nevainojami.
Diatomīta zeme
Diatomīta zeme nav tik populāra kā smilšu filtri, bet tā ir visefektīvākā, kad runa ir par ūdens filtrēšanu. Tā izfiltrē visvairāk netīrumu un gružu, salīdzinot ar abiem pārējiem filtriem. Ūdens iziet cauri filtram, kas pārklāts ar diatomīta zemi, lai atdalītu gružus un daļiņas. Tā kā diatomīta zeme ir smalkāka par smiltīm, tā var atdalīt mazākas daļiņas nekā smilšu filtri.
Kādu baseina filtra izmēru izvēlēties?
Jūsu baseina filtra izmēru noteiks sūkņa izmērs. Pārāk mazs filtrs salūzīs, un sūknis var pārkarst. Liels baseina filtrs rada mazāku risku nekā filtrs ar zemāku veiktspēju – vienmēr ņemiet to vērā, iepērkoties. Tāpat ir svarīgi izvēlēties filtru, kas atbilst sūkņa specifikācijām. Tātad, ja jums ir 42 GPM sūknis, iegādājieties filtru, kas var izturēt 42 GPM vai vairāk.
Ir jāņem vērā arī citas funkcijas, kas var palielināt kopējo baseina GPM. Lieliem baseiniem (vairāk nekā 60 GPM) būs nepieciešams liels baseina filtra sūknis un caurules ar diametru vismaz 5 cm, lai apstrādātu līdz 100 GPM.
Cik bieži jātīra baseina filtri?
Smilšu un diatomīta zemes filtrus varat tīrīt divos veidos. Viens no tiem ir pretskalošana, kas izskalo netīrumus un gružus no filtra, lai tie darbotos pareizi. Vēl viens veids ir izņemt filtru un iztīrīt to manuāli. Tālāk aplūkojam aptuvenos peldbaseina filtru tīrīšanas termiņus.
-
Smilšu filtri: izskalojiet ik pēc 1-4 nedēļām un tīriet reizi gadā.
-
Kārtridža filtri: tīriet ik pēc 2-6 nedēļām. Dziļo tīrīšanu arī veiciet reizi gadā.
-
Diatomīta zeme: pretskalošana reizi 1 līdz 3 mēnešos un dziļā tīrīšana vismaz reizi gadā.
Lai gan ir taisnība, ka baseina filtra tīrīšanas reižu skaits ir atkarīgs no baseina sūkņa un filtra veida, ir acīmredzamas pazīmes, ka filtrs ir jātīra. Tas ir tāpēc, ka visi filtri aizsērē, kad tie piepildās. Vienmēr veiciet filtra pārbaudi, ja cirkulācijas plūsmas ātrums samazinās vai pretspiediens palielinās. Ja cirkulācija samazinās vai spiediens palielinās, ir pienācis laiks iztīrīt baseina filtru.
Varat pārlūkot mūsu plašo kolekciju, lai atrastu labāko baseina filtru.