Atgūstiet formu ar mūsu brīvajiem svariem
Vai jūs vēlaties atgūt formu? Brīvie svari, stieņi, svaru bumbas un hanteles ir kā radīti jūsu ķermeņa tonizēšanai, spēka attīstīšanai un svara zaudēšanai. Vietnē vidaXL mēs piedāvājam plašu dažādu brīvo svaru klāstu, un mēs esam pārliecināti, ka mums ir tas, kas atbilst arī jums. Neatkarīgi no tā, vai esat pilnīgs iesācējs vai nodarbojaties ar svarcelšanu gadiem, mūsu plašajā piedāvājumā jūs atradīsiet brīvos svarus, kas jums derēs. Pārlūkojiet mūsu pilno izvēli tiešsaistē vidaXL.
Kas ir brīvie svari?
Jūs varētu prātot, kas ir brīvie svari. Principā brīvie svari ir termins jebkuram svaram, kurā jums ir pilnīga kontrole pār kustību, tempu un mērķi, kamēr to lietojat. Tātad tas vairāk vai mazāk ir jebkas, kas nav ierīce vai kabelis. Brīvie svari ietver svaru bumbas, hanteles, svaru stieņus, smilšu diskus un svaru plāksnes.
Kad zinām, kas ir brīvie svari, ieskatīsimies to sniegtajos ieguvumos. Piemēram:
-
Tie palīdz palielināt kaulu blīvumu.
-
Tie palīdz veidot liesus muskuļus.
-
Tie palīdz samazināt asinsspiedienu un holesterīna līmeņus.
-
Tie palīdz uzlabot hormonālo veselību.
-
Tie ir ļoti pielāgojami, un tos var izmantot gan kardio treniņiem, gan izturības trenēšanai.
-
Tie var palīdzēt uzlabot muskuļu nelīdzsvarotību.
-
Tie var palīdzēt uzlabot vielmaiņas ātrumu.
-
Tie ir diezgan viegli lietojami, un tos var izmantot visu līmeņu treniņiem, lietojot lielākus vai mazākus svarus.
Kā redzat, brīvo svaru izmantošanai ir daudz priekšrocību, tādēļ, ja vēl neesat ielēcis brīvo svaru vilcienā, tagad varētu būt piemērots laiks, lai to izdarītu.
Kam nevajadzētu izmantot brīvos svarus?
Vairumam cilvēku brīvo svaru izmantošana ir noderīga un sniedz daudz priekšrocību, kā minēts iepriekš. Taču gluži kā ar visu pārējo, ir daži cilvēki, kuriem var nākties vai nu pielāgot savus vingrinājumus ar brīvajiem svariem, vai arī tos izlaist pavisam.
-
Ja jums ir muguras, kakla, locītavu vai muskuļu problēmas, mēs iesakām meklēt profesionāļa padomu, lai nodrošinātu, ka veicat savam ķermenim atbilstošus vingrinājumus.
-
Ja esat stāvoklī vai pēcdzemdību periodā, arī tad jums vajadzētu konsultēties ar savu ārstu vai citu profesionāli, kas ieteiks jums piemērotus vingrinājumus, jo ne visus vingrinājumus drīkst veikt esot stāvoklī vai pēcdzemdību periodā.
-
Ja jūs atkopjaties no operācijas, slimības vai ievainojuma, arī tad ir ieteicams konsultēties ar profesionāli, lai jūs zinātu, ko tieši varat darīt un no kā jums būtu jāizvairās.
Kopumā brīvie svari der vairumam cilvēku, taču, pirms sākat nodarboties ar brīvajiem svariem, vienmēr ir ieteicams meklēt profesionāļa padomu.
Kāda smaguma brīvos svarus jums būtu jāizmanto treniņiem?
Daudzi cilvēki prāto, cik smagiem jābūt viņu brīvajiem svariem, un uz šo jautājumu nav vienas konkrētas atbildes. Galu galā tas ir pilnībā atkarīgs no jūsu fitnesa līmeņa, jūsu treniņu mērķa un jūsu treniņu vēstures. Tomēr ir daži jautājumi, kurus varat sev uzdot, lai palīdzētu noteikt, cik smagiem jābūt jūsu brīvajiem svariem:
-
Vai jūs jūtat brīvo svaru faktisko smagumu vai tie ir ļoti viegli?
-
Vai jūs varat veikt visu vingrinājumu pareizi? Ja nē, tad jūs izmantojat pārāk lielu smagumu.
-
Vai treniņa laikā varat veikt visus vingrojumu atkārtojumus? Atkal, ja atbilde ir nē, jūs lietojat pārāk lielu smagumu.
-
Vai jūtat, ka svars jūs izaicina? Jums jājūt izaicinājums, taču tiem nevajadzētu būt pārāk smagiem, jo tas var radīt ievainojumu.
Daudz labāk ir sākt ar pārāk mazu svaru un to palielināt, nevis otrādāk.
Mūsu iecienītākie vingrinājumi ar brīvajiem svariem
Tagad, kad jums ir savi svari un pareizais smagums, jūs esat gatavs sākt vingrinājumus. Ļaujiet mums dalīties ar dažiem no mūsu iecienītākajiem vingrinājumiem ar brīvajiem svariem.
-
Vienas rokas pacelšana leņķī. Šis ir brīnišķīgs vingrinājums jūsu mugurai un bicepsiem.
-
Ietupieni. Lielisks vingrinājums četrgalvu muskuļiem un sēžas muskuļiem.
-
Spiešana uz augšu. Kā jau nosaukums saka priekšā, šis vingrinājums dara brīnumus ar jūsu pleciem.
-
Hanteļu spiešana no krūtīm. Lielisks vingrinājums jūsu krūtīm un rokām.
-
Gurnu pacelšana. Šis vingrinājums ir vērsts uz sēžas muskuļiem.
-
Hanteļu pacelšana. Fantastiski jūsu mugurai, paceles cīpslām un sēžas muskuļiem.
-
Bicepsu trenēšana leņķī. Lieliski jūsu, uzminējāt, bicepsiem.
-
Pakāpšanās. Šis vingrinājums ir vērsts uz jūsu kājām un sēžamvietu.
-
Vēdera presītes vingrinājumi ar brīvajiem svariem. Šī kustība trenē jūsu vēdera muskuļus. Vienkārši turiet brīvo svaru un veiciet presītes vingrinājumus, kā parasti.
Priecīgus treniņus!