Populārākie padomi labākā sērfošanas dēļa izvēlei
Sērfošanas dēļa izvēle ir diezgan aizraujošs uzdevums, jo īpaši, ja tas ir jūsu pirmais sērfošanas dēlis! Jūs, iespējams, jau plānojat savu dienu pludmalē, slīdot pa viļņiem tieši tā, kā esat sapņojis. Ja vēlaties maksimāli izmantot savu dienu, būt drošībā un joprojām izklaidēties, jums ir nepieciešams labākais sērfošanas dēlis.
Bet kas padara sērfošanas dēli piemērotu jums? Lai atbildētu uz šo jautājumu, ir jāpārdomā daudz detaļu. Izvēloties sērfošanas dēli, jāņem vērā jūsu sērfošanas pieredze, viļņi, pa kuriem brauksiet, un fiziskās sagatavotības līmenis. Protams, tā dizainam jāatbilst jūsu personībai, lai padarītu sērfošanu vēl foršāku.
Tātad, kāda forma, izmērs un dizains ir piemērots tieši jums? Mēs sniedzam jums dažus lieliskus padomus perfekta sērfošanas dēļa izvēlei. Izpētīsim tos kopā.
Ko meklēt sērfošanas dēlī?
Sērfošanas dēlim jābūt izturīgam, bet ne pārāk stabilam, lai to varētu viegli manevrēt. Līdzsvara atrašanai jābūt vienkāršai, taču izmantojiet brīvību, ko sniedz slīdēšana pa viļņiem tā, kā jums patīk. Pat lielos viļņos sērfošanas dēļa forma ir paredzēta tam, lai atvieglotu braukšanu. Šīs ir iezīmes, kas jāmeklē sērfošanas dēlī:
Cik labi jūsu sērfošanas dēlis peld?
Ja mēs pārbaudām peldēšanas mehāniku, tā ir atkarīga no tā, cik daudz vietas aizņem jūsu dēlis. Jūsu sērfošanas dēlim ir ātri jāpaceļas pareizajā laikā un jānodrošina jūs ar nepieciešamo ātrumu, lai jūs varētu noķert viļņus. Tāpēc dēļi ar lielāku tilpumu ir labāki, jo tie samazina vilkmi. Garajiem dēļiem un vidēja izmēra sērfošanas dēļiem parasti ir lielāks tilpums, jo tie ļauj sērfotājam lēkt uz viļņa agrākā, dziļākā posmā.
Sērfošanas dēļa piedziņa
Piedziņa paskaidro, kā jūsu un viļņa enerģija veicina kustību uz priekšu. Jums būs nepieciešams dēlis ar labu elastību, atbilstošām spurām un piemērota veida sliežu profiliem. Kad mēs runājam par sliežu profiliem, mēs runājam par dēļa biezumu, kas nosaka tā peldamību, kas pazīstama arī kā peldspēja. Piemēram, cietāki sliežu profili nodrošina lielāku manevrētspēju, bet mīkstāki sliežu profili palīdz ar peldamību un piedziņu.
Cik ļoti jūsu dēlis atgādina banānu?
Kā redzams no sānu profila, dēlis, kas mazāk saskaras ar ūdeni, darbojas efektīvāk un attīsta ātrumu daudz ātrāk nekā dēlis ar lielāku elastību. Tie nodrošina vieglāku griešanos un manevrētspēju braucot. Turklāt vairāk šūpošanās var novērst dēļa deguna paraušanu zem ūdens, kad ķerat stāvus viļņus.
Izvēlieties savam sērfošanas dēlim piemērotāko izmēru
Visi iesācēji var apliecināt, ka lielāks sērfošanas dēlis vienmēr ir labāks par mazāku. Tomēr būs dažādi iemesli, kāpēc, mācoties sērfot, jūs mainīsiet sērfošanas dēļa izmēru.
Ja jūs lecat viļņos uz garā dēļa, jūs joprojām varat to darīt, pat ja esat nedaudz par tālu atpakaļ uz dēļa astes. Tie labi slīd un ir nepieciešama mazāka piepūle, lai sērfotu, nekā ar mazākiem dēļiem, jo tie ir gari un plakani. Ja būsiet pārāk tālu atpakaļ uz mazāka dēļa, jums būs pārāk daudz vilkmes un jūs nekad nenoķersiet viļņus. Bet, lai izvēlētos pareizo izmēru, mums ir jāņem vērā sērfošanas dēļa tilpums un jūsu pieredze.
Ja esat iesācējs, garajam dēlim jābūt par 91 cm garākam nekā jūsu augums. Šis sērfošanas dēļa izmērs palīdzēs jums iemācīties pagriezt un viegli vadīt garo dēli.
Vidēja līmeņa sērfotājiem ir vairāk vietas, lai eksperimentētu, izvēloties dēļa izmēru. Garajiem dēļiem joprojām jābūt par 91 cm garākiem nekā jūs, turpretim vidēja izmēra dēlis var būt no 30 līdz 60 cm garāks atkarībā no sērfošanas dēļa formas un dizaina. Zivs stila dēļa izmērs, piemēram, parasti ir par 5–10 cm mazāks nekā jūsu īsais dēlis. Ideālais īsā dēļa garums ir 5 līdz 15 cm vairāk par jūsu augumu. Tomēr tas ir atkarīgs arī no viļņu lieluma, pa kuriem brauksiet.
Pieredzējušiem sērfotājiem, dēļa garums ne vienmēr kļūst īsāks. Taču prasmīgs sērfotājs maina savu braukšanas stilu un samazina dēļa lielumu, lai koncentrētos uz konkrētiem mērķiem. Sērfošanas apstākļos, kas nav ideāli, viņi cenšas sasniegt savus augstākos mērķus.
Dažādie sērfošanas dēļu materiāli
Materiāls, no kura izgatavots sērfošanas dēlis, nosaka tā stiprību, peldspēju un elastību. Šie ir materiāli, kurus visbiežāk izmanto sērfošanas dēļu ražošanā.
Putu dēļi
Putu dēļi ir ideāli piemēroti iesācējiem! Tie ir stiprāki, stabilāki un ar tiem ir vieglāk noķert viļņus, salīdzinot ar stikla šķiedras dēļiem. Stabilitāte, vieglums, izturība un viegla braukšana ir dažas no tā īpašībām. Putu virsmas sērfošanas dēli ir daudz grūtāk salocīt nekā standarta cietvirsmas sērfošanas dēli.
Sērfošanas dēļi, kas izgatavoti no stikla šķiedras
Nosaukums "stikla šķiedras sērfošanas dēlis" cēlies no tā, ka tam ir poliuretāna serde, kas pārklāta ar stikla šķiedru. Lai gan tie ir vairāk pakļauti salūšanai, stikla šķiedras sērfošanas dēļi viļņos var saliekties labāk nekā epoksīda sērfošanas dēļi. Šī iemesla dēļ tie ir nedaudz piemērotāki vidēja līmeņa vai pieredzējušiem sērfotājiem.
Epoksīda sērfošanas dēļi
Pateicoties to vieglajam svaram un centrā izmantotajam putu veidam, epoksīda sērfošanas dēļi ļoti labi peld. Sērfošanas dēļu sagataves, kas izgatavotas no plaši izmantotajām EPS putām, izmanto, lai izgatavotu epoksīda sērfošanas dēļus, kas ir vieglāki un peldspējīgāki. Ar šādu sērfošanas dēli iesācējiem būs daudz vieglāk noķert vilni.