Labāko ēdiena gatavošanas trauku izvēle jūsu mājai
Neatkarīgi no tā, vai uzlabojat virtuves piederumu klāstu, vēlaties izmēģināt jaunu kultūru virtuves vai gatavojaties ēdiena gatavošanai, ir ļoti svarīgi atrast pareizos ēdiena gatavošanas traukus. Tomēr, attīstoties ēdiena gatavošanas trauku tehnoloģijai un parādoties daudziem jauniem zīmoliem, izvēlēties jūsu virtuvei un gatavošanas stilam atbilstošas pannas un katlus var būt sarežģīti pat profesionāliem pavāriem.
Tas ir svarīgs ieguldījums, ko jūs vēlaties izdarīt pareizi. Ēdiena gatavošanas vajadzību pārzināšana ir labākais veids, kā sākt meklēt ideālos ēdiena gatavošanas traukus. Cik bieži jūs gatavojat? Mēs esam izveidojuši šo ērto ceļvedi, lai palīdzētu jums atrast ideālos ēdiena gatavošanas traukus jūsu mājai.
Kādu materiālu izvēlēties ēdiena gatavošanas traukiem?
Pirmā lieta, kas nāk prātā, iegādājoties ēdiena gatavošanas traukus, ir materiāls. Ēdiena gatavošanas trauku materiāla izvēle ir viens no svarīgākajiem lēmumiem, kas jums jāpieņem. Tālāk mēs apskatīsim materiālus, kurus jūs varat izvēlēties savām pannām un katliem.
Nerūsējošs tērauds
Nerūsējošais tērauds ir viens no populārākajiem materiāliem ēdiena gatavošanas trauku izgatavošanā. Nerūsējošais tērauds pats par sevi nav labs siltumvadītājs, taču to var kombinēt ar citiem materiāliem, lai uzlabotu vadītspēju.
Svarīga iezīme, kam vienmēr jāpievērš uzmanība, ir tas, vai ēdiena pagatavošanas traukiem ir iekapsulēta pamatne. Iekapsulēts nerūsējošais tērauds ir ne tikai rentabls, bet arī daudz labāk vada siltumu. Nerūsējošo tēraudu var kombinēt arī ar citiem materiāliem, piemēram, alumīniju un varu, lai uzlabotu siltuma sadalījumu un vadītspēju.
Turklāt nerūsējošajam tēraudam nav nepieciešama regulāra eļļošana, kas vajadzīga citiem ēdiena gatavošanas traukiem. Tā ir lieliska izvēle ikvienam, kas meklē kvalitatīvus ēdiena gatavošanas traukus, taču nevēlas nodarboties ar sarežģītu kopšanas procesu.
Čuguns
Nekas nepārspēj čuguna ēdiena pagatavošanas trauku daudzpusību. To var izmantot krāsnī, uz plīts virsmas vai atklātā ugunī. Šim biezajam metālam ir izturīga, kristāliska struktūra, kas tam piešķir milzīgu izturību. Čuguns arī labāk saglabā siltumu, salīdzinot ar citiem materiāliem. Šis materiāls noturēs un uzturēs ēdienu neatkarīgi no tā, vai tas ir lēni pagatavojams vai ātri apcepams.
Čuguna galvenais mīnuss ir tas, ka ilgtermiņā tas šķeļas un rūsē. Tomēr ierīvēšana ar eļļu, kam seko karstums, rada aizsargslāni, kas uztur gatavošanas traukus labā stāvoklī. Ja par tiem labi rūpējas, čuguna ēdiena gatavošanas trauki bez problēmām var nodrošināt daudzus gadus ilgu ēdiena gatavošanu.
Tā kā čuguns ir pakļauts rūsai, ieteicams neturēt šķidrumus pannā ilgāku laiku. Pēc gatavošanas ir labi noslaucīt čuguna ēdiena gatavošanas traukus tīrus, un mazgāt tikai ar rokām, ja nepieciešams.
Alumīnijs
No alumīnija izgatavots ēdiena gatavošanas trauks ir ne tikai viegls, bet arī labs siltuma vadītājs. Alumīnijs ir lēts un tam nav nepieciešama īpaša kopšana. Tā kā tas ir viegls materiāls, alumīnijam piemīt tendence deformēties un liekties.
Ieteicams izvairīties no skābas vai sārmainas pārtikas gatavošanas alumīnija traukos, jo tie reaģēs ar alumīniju. Lai ēdiens neuzsūktu metālu, ēdienu jāizņem uzreiz pēc pagatavošanas.
Ko meklēt, izvēloties ēdiena pagatavošanas piederumus
Tagad, kad jūs zināt visizplatītākos materiālus, no kuriem varat izvēlēties, nākamais solis ir saprast, kādas funkcijas meklēt, iegādājoties ēdiena gatavošanas traukus.
Siltuma vadītspēja
Ne visi metāli ir labi siltuma vadītāji. Čuguns, piemēram, ir labs siltumvadītājs, bet nerūsējošais tērauds nav. Ēdiena gatavošanas trauki, kuriem ir labāka vadītspēja, nodrošinās vienmērīgu ēdiena gatavošanos. Samazinot vai palielinot karstumu, tas arī ātri reaģēs uz temperatūras izmaiņām.
Reaģētspēja
Neatkarīgi no tā, kāda veida ēdiena pagatavošanas traukus vēlaties iegādāties, jūsu veselība ir pirmajā vietā. Daži ēdiena gatavošanas trauki reaģē ar pārtiku un var izraisīt nopietnas veselības problēmas. Piemēram, alumīnijs reaģē ar skābiem pārtikas produktiem, piemēram, tomātiem. Tātad, ja jūs gatavojat šādus ēdienus uz alumīnija pannas vai katlā, jūs norīsiet arī metālu. Izvēloties ēdiena gatavošanas traukus, vienmēr pārbaudiet to reaģētspēju.
Ilgizturība
Daži ēdiena gatavošanas trauki būs labā stāvoklī gadiem ilgi, neatkarīgi no tā, cik bieži tos lietosiet. Viens no šādiem lieliskiem ēdiena gatavošanas traukiem ir nerūsējošā tērauda trauki.
Apkope
Jāņem vērā arī tas, cik daudz kopšanas nepieciešams, lai ēdiena pagatavošanas trauki būtu vislabākajā stāvoklī. Ja jums nepatīk, ka katru vakaru pirms gulētiešanas jāspodrina virtuves trauki, jums piemērotāki būs trauki, kas prasa nelielu kopšanu, piemēram, čuguna.
Ieteikumi par ēdiena gatavošanas trauku kopšanu
Svarīgākais, kas jāpatur prātā, kopjot ēdiena pagatavošanas traukus, ir to izstrādē izmantotais materiāls. Dažiem materiāliem nepieciešamas lielākas rūpes nekā citiem.
-
Čuguns prasa maz rūpju. Process, kurā eļļa tiek atkārtoti uzklāta uz ēdiena gatavošanas trauka virsmas un sildīta, uzturēs šo ēdiena gatavošanas trauku labā stāvoklī daudzus gadus. Arī pēc lietošanas tīriet minimāli.
-
Nerūsējošais tērauds ir visvieglāk kopjamais materiāls. Pēc lietošanas tas vienkārši jānomazgā ar drāniņu un ziepjūdeni. Neizmantojiet tīrīšanas švammes, kas var saskrāpēt vai sabojāt materiālu.
-
Alumīnijam ir nosliece uz krāsas maiņu. Jūs varat pasargāt alumīnija ēdiena gatavošanas traukus no krāsas maiņas, iemērcot tos ziepjūdenī uz ilgu laiku. Varat arī izmantot tērauda vates ziepju spilventiņus, lai likvidētu piedegušo pārtiku.
Apskatiet mūsu plašo kolekciju, lai atrastu ideālos ēdiena pagatavošanas traukus jūsu mājai.